Obóz rolkowy – czy warto zapisać dziecko?

25 mar, 2021 | Blog

Obóz rolkowy!

Coraz częściej spotyka się już obozy tematyczne jak na przykład artystyczne, taneczne czy właśnie jak w tytule – obozy rolkowe.

Czym taki obóz rolkowy różni się od innych? Dlaczego warto zapisać dziecko na taki obóz rolkowy? Dla kogo obóz rolkowy? Jeśli pojawiły się u Ciebie takie pytania – zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych czasach, gdy nasi najmłodsi oraz Ci trochę starsi – przesiadują przed ekranami laptopów i telewizorów oraz dużo czasu spędzają z telefonem w ręce – idealną alternatywą są obozy sportowe, które zachęcają do ruchu i umożliwiają kontakt z rówieśnikami o tej samej pasji.

Na początek co to obóz sportowy / obóz rolkowy?

Obóz sportowy to codzienna dawka aktywności, świetnej zabawy i niezapomnianych chwil.
To prawie cały dzień spędzony na świeżym powietrzu z rówieśnikami, ogrom aktywności spontanicznej, która u dzieci i młodzieży jest bardzo potrzebna.

Moda na obozy rolkowe – skąd się wzięła?

Obozy rolkowe w Polsce organizowane są już od kilku lat. Ja po raz pierwszy spotkałam się z takim obozem w 2016 roku. Od około 2015 roku w Polsce można zaobserwować wzrost zainteresowania tą formą rekreacji i sportu, powstają nowe kluby sportowe i szkółki wyspecjalizowane w nauce jazdy na rolkach. Wzrost popularności można zaobserwować przede wszystkim w parkach, skateparkach, bulwarach i wszystkich innych miejscach umożliwiających jazdę na rolkach. Stąd naturalnym było powstanie obozów rolkowych, tych tematycznych nastawionych na konkretną dyscyplinę i tych “multi dyscyplinowych”. Osobiście od 2016 podczas wakacji jeżdżę na jeden bądź dwa obozy w roli trenera i opiekuna, Eryk również.

Zalety wyjazdu na obóz rolkowy?

  • Integracja z rówieśnikami,
  • Nowe rolkowe znajomości,
  • Zdobycie nowych umiejętności, nie tylko sportowych ale również między innymi społecznych,
  • Kształtowanie samodzielności u dziecka oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach, (samodzielne spakowanie się na trening sprawia czasami dużo problemów smile),
  • Rozwinięcie zainteresowań i pasji,
  • Zwiedzanie nowych miejsc,

Taki obóz to dawka kilkunastu jednostek treningowych, równoznaczne nawet z kilkumiesięczną pracą na miejscu. Młodzi rolkarze doskonalą swoje umiejętności oraz trenują nowe. Najważniejsze – wszystkie treningi i zajęcia odbywają się pod opieką wykwalifikowanych instruktorów i opiekunów.
Dzieci i młodzież poprzez odpowiednią organizację mają czas na odpoczynek oraz dodatkowe atrakcje obozowe.

Wyjazd dziecka na obóz zwłaszcza pierwszy raz, jest dużym przeżyciem dla całej rodziny. Mimo obaw warto zapisać dziecko na obóz, gdyż niesie to za sobą wiele korzyści i niezapomnianych chwil dla uczestnika.

Czapla Team Camp

Na obozie Czapla Team Camp chcemy przekazać uczestnikom dużą dawkę wiedzy oraz umiejętności rolkowych głównie z dyscypliny freestyle slalom. Treningi będą prowadzone przez utytułowane zawodniczki oraz trenerki kadry pod kątem battle, classic oraz speed.
Oprócz zajęć na rolkach podczas obozu zaplanowane są wycieczki w góry – PTTK Muflon oraz Góry Stołowe. Na terenie ośrodka mamy dostęp do boisk (asfaltowe oraz trawiaste), na którym będą odbywać się zabawy integracyjne oraz różnego typu rozgrywki sportowe.
Na obozie będą organizowane wykłady na przykład związane z przygotowaniem układów na zawody, jak przygotować się do konkurencji classic oraz jak zadbać o swój sprzęt rolkowy. Podczas obozu są zaplanowane zawody, oprócz pracy z instruktorem przewidziane są zadania w grupach – współpraca.

Adres

ul. Grunwaldzka 47
32-005 Niepołomice

REGON: 387-254-657
NIP: 683-21-11-598

Rachunek bankowy
93 2530 0008 2062 1069 0127 0001

Telefon

500 836 018

E-mail

kontakt@akademiarolkarza.pl

10 + 12 =