Początki Akademii Rolkarza

3 mar, 2021 | Blog

Jak część z was wie, Akademia Rolkarza działa niedługo, a dokładnie od września 2020 roku. Skąd pomysł na szkółkę rolkową? Jak to się stało? Kim jesteśmy? Jeśli tego nie wiecie, to po przeczytaniu artykułu będziecie wiedzieć o nas trochę więcej 😊

Jesteśmy małżeństwem, które poznało się dzięki swojej pasji do rolek.

Ja (Paulina) jeżdżę Freestyle Slalom od 2007 roku. Naukę jazdy na rolkach rozpoczęłam w rzeszowskiej szkółce rolkowej Wodzu. Wcześniej trochę jeździłam z koleżankami na osiedlu i wydawało mi się, że potrafię, jak się okazało na zajęciach – nie koniecznie 😛 Po kilku latach zaczęłam wraz z siostrami (Czapla Team) startować w zawodach w Polsce i zagranicą, zdobywając wiele tytułów Mistrzostw Polski i Pucharów Świata.

Eryk rozpoczął swoją rolkową przygodę wraz z kolegami na krakowskim osiedlu w około 2003 roku. Jazda po prostej szybko mu się znudziła i zainteresował się jazdą po skateparku. Startował w wielu zawodach z jazdy agresywnej, zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Więcej o naszych osiągnięciach możecie poczytać tutaj – https://akademiarolkarza.pl/#about_us

Spotkaliśmy się dzięki rolkom pod koniec 2013 roku i tak już wspólnie sobie żyjemy. Pierwszą wspólną rolkową misją był kurs na Instruktora Wrotkarstwa z ramienia Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Później przeprowadzka do Warszawy i zaczęliśmy prowadzić zajęcia w klubie, szkółce i stowarzyszeniu.
Po 6 latach zdobywania doświadczenia podczas zawodów sportowych, szkoleń, pracy trenerskiej i instruktorskiej podjęliśmy decyzje o przeprowadzce (w przypadku Eryka – powrocie) do Krakowa.

I tak o to jest – najpierw pomału w naszych głowach tworzyła się koncepcja, pierwsze działania i ruszyła – Akademia Rolkarza.

Na początku września 2020 ruszyliśmy z warsztatami #wtorekdzienrolek . Prowadziliśmy zajęcia z jazdy na rolkach dla dzieci i dorosłych na różnym poziomie zaawansowania oraz zajęcia z Freestyle Slalom. Z chętnymi rolkarzami spotykaliśmy się na ścieżce przy Krakowskich Błoniach. Dodatkowo prowadziliśmy treningi indywidualne.

Liczba chętnych cały czas przybywa, dlatego do grona instruktorów Akademii Rolkarza dołączyła Maja Wiktor, która pierwsze rolkowe kroki stawiała w rzeszowskiej szkółce Wodzu, to tam również zdobywała pierwsze doświadczenie w roli instruktora.

Chcesz dołączyć na zajęcia grupowe lub interesują Cię lekcje indywidualne?
Napisz do nas! Udzielimy Ci informacji gdzie aktualnie uczymy i jakie mamy możliwości 🙂

Adres

ul. Grunwaldzka 47
32-005 Niepołomice

REGON: 387-254-657
NIP: 683-21-11-598

Rachunek bankowy
93 2530 0008 2062 1069 0127 0001

Telefon

500 836 018

E-mail

kontakt@akademiarolkarza.pl

1 + 6 =